Dodawanie Google Tag Manager Prestashop 1.7

Jak dodać Google Tag Manager do PrestaShop 1.7

Na rynku dostać można różne moduły umożliwiające wstawienie kodu Google Tag Managera do naszego sklepu na Prestashop 1.7. Jednak sam proces jest na tyle prosty, że przy odrobinie umiejętności możemy wykonać takie wdrożenie samodzielnie. Poniżej wyjątkowo krótka instrukcja.

Dodawanie kodu Google Tag Manager

Google Tag Manager (GTM), który musimy umieścić w kodzie naszej strony składa się z dwóch części. Pierwszą z nich musimy zgodnie z poleceniem dodać w sekcji head naszej strony, natomiast drugą część musimy dodać zaraz po rozpoczęciu sekcji body naszego sklepu.

Ścieżka do dodania pierwszego z pliku wygląda następująco:

.../themes/twojszablon/templates/_partials/head.tpl

Kod dodajemy na początku, zaraz za pierwszą sekcją {block}{/block}. Kod musimy dodać również w nowej sekcji, którą rozpoczynamy od {literal} i kończymy na {/literal}.

Ścieżka do dodania drugiego kodu wygląda następująco:

.../themes/twójszablon/templates/layouts/layout-both-columns.tpl

Kod dodajemy zaraz za sekcją <body>. Tutaj również musimy wstawić go w dodatkową sekcję rozpoczynającą się od {literal} i kończącą się na {/literal}. I gotowe.

7 thoughts on “Jak dodać Google Tag Manager do PrestaShop 1.7”

    1. W wersji 1.6 powinno to być w folderze szablonu, np. w header.tpl. Jeśli nie będziesz mógł znaleźć napisz do mnie, sprawdzę to i wstawię

  1. w google wprowadziłem zapytanie „google tag manager Prestashop” myślałem, że znajdę moduł do prestashop a tu proste info gdzie wkleić kod, wielkie dzięki

  2. Super poradnik, fajnie że ktoś rozwiązał taki problem, pozdrawiam i życzę samych sukcesów GreenWeb 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

    [recaptcha]