Sklep Dla Ogrodu

Początek

Współpracę ze Sklepem Dla Ogrodu rozpoczęliśmy już w 2016 roku. Początkowo zajmowaliśmy się tworzeniem opisów produktów. Dziś zajmujemy się kompleksową obsługą marketingową całego sklepu.

Prowadzone działania

Sklep Dla Ogrodu to przykład holistycznego podejścia do e-commerce. W sklepie ogarniamy pozycjonowanie, wysyłkę newsletterów, obsługujemy marketing automation, afiliacje oraz kierujemy działaniami w social mediach. Koordynujemy także działania prowadzone w Google Ads. Oprócz tego czuwamy nad stałym rozwojem sklepu, planujemy dalsze działania marketingowe, tworzymy i realizujemy strategię oraz kreujemy i wdrażamy nowe pomysły. Planujemy działania promocyjne, zajmujemy się również obsługą graficzną sklepu. W międzyczasie wdrażaliśmy również nowy szablon graficzny (2021 rok). Jednym słowem – robimy wszystko.

Efekty

Pozycjonowanie sklepu rozpoczęliśmy na początku 2017 roku. Od tamtego czasu liczba słów kluczowych w TOP10 wzrosła ponad 13-krotnie. Jednak nie samymi pozycjami sklep stoi, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę. Dla nas ważna jest realizacja celów sprzedażowych. Dlatego również przychody z ruchu organicznego poszły znacząco w górę. W ciągu ostatnich 4 lat wzrosły o 350% i obecnie są kanałem generującym w sklepie najwyższą sprzedaż.

Po wdrożeniu automatyzacji e-mail marketingu oraz naszej strategii działania przy wysyłce newsletterów także wyniki z tego medium znacząco wzrosły. W 2021 zwiększyliśmy przychody z tego źródła o 234% względem 2017 roku. Nie inaczej wygląda sytuacja na Facebooku, gdzie prowadzimy stronę oraz kampanię w Facebook Ads. Tam wzrost wynosi 316%. Wszystkie dane prezentujemy na wykresach po lewej stronie. Ze względu na NDA musieliśmy zakryć dane osi pionowej pochodzące z Google Analytics.