Sklep Dla Ogrodu

Przedstawiciele firmy Movens, właściciela Marki Sklep Dla Ogrodu, zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w poprowadzeniu kampanii marketingowej dla sklepu. W sierpniu 2017 roku minął rok, odkąd rozpoczęliśmy współpracę.

Wyzwanie

Sklep Dla Ogrodu był już wcześniej pozycjonowany, jednak nikt nie prowadził złożonej kampanii dla sklepu. Mimo działań SEO pozycje sklepu w Google nie podnosiły się znacząco. Musieliśmy więc nie tylko zająć się pozycjonowaniem sklepu, ale także wspomóc Markę w szerszych działaniach marketingowych.

Rozwiązanie

Zaczęliliśmy od stworzenia rocznej strategii działań marketingowych dla Sklepu. Kampania PPC została oddelegowana (szczegółowy opis działań znajduje się tutaj), my natomiast skupiliśmy się na pozycjonowaniu, obsłudze Social Media oraz pozyskiwaniu klientów z innych źródeł ruchu.

Efekty

Efekty naszej pracy widoczne są gołym okiem. W ciągu jednego roku ruch na sklepie wzrósł o ponad 500% a przychody zwiększyły się o ponad 5000% – to wyniki wyłącznie z organicznego ruchu z Google. Dzięki dywersyfikacji działań klienci przychodzą do sklepu z wielu miejsc a przychody nie generują się wyłącznie z działań PPC czy pozycjonowania.

127% więcej transakcji

456% więcej sesji

Unikalni Użytkownicy

Powyższe dane pochodzą wyłącznie z ruchu organicznego z Google.

Co zrobiliśmy dla Sklepu Dla Ogrodu

Przez rok wykonaliśmy szereg działań dla Sklepu Dla Ogrodu. Zobacz w jaki sposób podeszliśmy do jego pozycjonowania.

Słowa kluczowe

GreenWeb nie prowadzi kampanii tzw. “za efekt”. Nie pozycjonujemy kilku słów kluczowych – działamy bardzo szeroko. Pozycjonujemy stronę na główne słowa kluczowe, ale także na słowa long tail. W każdym miesiącu zwiększamy ilość monitorowanych słów.

Optymalizacja strony

Stopniowo optymalizujemy całą stronę internetową. Sklep działa na platformie Shoper, co daje nam pewne ograniczenia, w związku z tym musieliśmy mocno działać w tych obszarach, w których mogliśmy coś zdziałać. Oprócz podstawowej optymalizacji stworzyliśmy opisy kategorii oraz dodaliśmy nowe opisy do produtków. Dbamy także o graficzny rozwój serwisu oraz testujemy nowe rozwiązania.

Analiza Użytkowników

Dzięki zewnętrznym narzędziom możemy na bieżąco sprawdzać jak zachowują się użytkownicy w sklepie i reagować, jeśli coś jest nie tak. Dzięki reagowaniu na zachowania użytkowników i dostosowywaniu do nich Sklepu potroiliśmy ilość zapisów do newslettera czy zachęciliśmy użytkowników do wybierania większych wariantów opakowań.

Pozycjonowanie

Stale dbamy o odpowiedni profil linków prowadzących do Sklepu. Działamy szeroko, maksymalizując bezpieczeństwo prowadzonych prac, co bezpośrednio przekłada się na wyniki.