Kampanie Linków Sponsorowanych

Linki sponsorowane, czyli Google AdWords, to płatna forma reklamy w wyszukiwarce Google. Charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością oraz doskonałą mierzalnością efektów prowadzonej kampanii.

Realizowane kampanie w Google AdWords:

1. Reklama tekstowa

Podstawowy typ reklamy w Google, która wyświetlana jest w wyszukiwarce nad wynikami organicznymi lub po ich prawej stronie. Reklamy wyświetlają się użytkownikowi dokładnie w momencie, kiedy wyszukuje on w Google danego produktu lub usługi. Nasze wydatki na reklamę możemy na bieżąco kontrolować, płacąc tylko za kliknięcia w link prowadzący na naszą stronę. Budżet, który chcemy przeznaczyć na kampanie ustalany jest odgórnie. Słowa kluczowe mogą są stale monitorowane a te nierentowne wykluczane i zastępowane nowymi.

2. Reklama graficzna

Reklama graficzna to reklama zawierająca elementy graficzne promujące naszą firmę, działalność, produkty lub usługi, która wyświetla się w sieci reklamowej Google. Grafika, którą użyjemy w tej formie reklamy może być wykonana w formie nieruchomego obrazu, grafiki animowanej a nawet animacji Flash w różnych rozmiarach. Tak samo jak w przypadku reklam tekstowych rozliczamy się tutaj za kliknięcie.

Kampania linków sposnorowanych AdWords
pozycjonowanie

3. Zakupy Google

Reklamy w Zakupach Google wyświetlają się wtedy, gdy ktoś wyszukuje konkretnego produktu. Wówczas oprócz tekstowych wyników AdWords i wyników organicznych użytkownikowi wyświetlają się nasze produkty w postaci zdjęcia, ceny i nazwy sklepu. Po kliknięciu w produkt użytkownik przenoszony jest bezpośrednio do strony produktowej w naszym sklepie.

4. Reklamy Video

Od pewnego czasu także YouTube umożliwia nam reklamowanie się na łamach swojego serwisu. Reklama w YouTube może przyjąć postać reklamy tekstowej, graficznej a także reklamy w formie wideo.

 

5. Remarketing

Remarketing jest bardzo wartościową formą reklamy, która wyświetla się tym użytkownikom, którzy odwiedzili już nasz serwis. Dzięki swojemu spersonalizowaniu możemy trafić do klientów, którzy są rzeczywiście zainteresowani naszym produktem. Wyświetlana reklama naszej usługi podświadomie kieruje ich do skorzystania z naszej oferty.

pozycjonowanie stron Poznań